Skip to main content

ПРО НАС

Комунальне некомерційне підприємство «Міська дитяча лікарня № 5» Харківської міської ради була заснована в дев’ятнадцятому столітті та розрахована на 20 інфекційних ліжок для надання медичної допомоги дітям бідняків в місті Харкові. Кошти на утримання лікарні черпались зі зборів від благодійних філантропів і частково субсидіювались міською управою. Вже з перших років функціонування лікарні на її базі проводились заняття зі студентами медичного факультету Харківського університету.

У 1922 році – на базі лікарні відкривається хірургічне відділення.

З 1930 року по 1935 рік – в лікарні проходили навчання лікарі-інтерни А.Ф. Доброгаєва і А.Д. Певзнер, які подалі стали докторами наук і очолювали кафедри Харківського державного медичного інституту.

З 1931 року по 1938 рік – при лікарні була організована дитяча швидка допомога, яка обслуговувала не менш 3-3,5 тисяч викликів до хворих дітей за рік.

Ліжковий фонд лікарні поступово збільшувався і в 1941 році складав 120 ліжок, були відкриті рентген-кабінет, клінічна лабораторія та аптека.

В 1946 році – змінився профіль лікарні, так як цього вимагало збільшення кількості паразитарних тифів. І в цьому же році знову відкрилося хірургічне відділення.

У 1950 році – відкрито карантинне і поліомієлітне відділення. І з цього часу лікарня становиться міжобласним (Харківська, Полтавська і Сумська області) поліомієлітним Центром.

З 1985 року – дитяча міська лікарня № 5 являється унікальним спеціалізованим закладом охорони здоров’я, де надається психіатрична та неврологічна медична допомога дітям від 3-х місяців і до 18-річного віку.

А, з 01.01.2018 року – за підтримки Харківського міського голови Кернеса Г.А. та Харківської міської ради створено відділення паліативної допомоги – дитячий хоспіс, де цілодобово перебувають тяжкохворі, інваліди, та діти з обмеженим прогнозом життя. Функціонування дитячого хоспісу дозволяє поліпшити якість життя маленьких пацієнтів та їх близьких, звільняючи їх від постійного перебування і догляду за важкохворим, дає їм можливість повноцінно працювати і відпочивати. Деякі мами таких дітей отримали можливість працевлаштуватися або пройти необхідне, за станом здоров’я, медичне обстеження і лікування.

В умовах лікарні якість медичної допомоги забезпечується за рахунок розвитку високотехнологічних методів лікування, наявністю кваліфікованих медичних кадрів, що приймають клінічні рішення на основі наукового мультідисциплінарного підходу та забезпечують економічну та клінічну ефективність застосовуваних методів лікування.

Лікарня має достатню матеріально-технічну базу для підтримки та розвитку якості надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню міста з ураженням нервової системи та психіки, координує роботу і спадкоємність усіх ланок лікувально-профілактичних закладів міста по медичному обслуговуванню дітей. Заклад оснащений сучасною діагностичною і лікувальною апаратурою, що дозволяє проводити обстеження і лікування пацієнтів на належному рівні. Для обстеження використовується нейрофізіологічне та ультразвукове устаткування. Використовується широкий спектр лабораторних досліджень, у тому числі гематологічні, загальноклінічні та біохімічні.

Лікарня є базою кафедри неврології та дитячої неврології ХМАПО, кафедри психіатрії ХМАПО, а також клінічною базою кафедри педіатрії № 1 та неонатології ХНМУ.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 20.09.2018 р. № 1706 лікарня отримала безстрокову Ліцензію на «Медичну практику» та рішенням Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками від 12.10.2018 р., також видано Ліцензію на придбання, зберігання, перевезення, реалізацію, знищення, використання наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, яка дійсна до 11.10.2023 року.

Комунальне некомерційне підприємство «Міська дитяча лікарня № 5» Харківської міської ради в грудні 2018 р. підтвердило І-шу акредитаційну категорію, яка дійсна до 11 грудня 2021 р.

Пріоритетні напрямки роботи:

Пріоритетним в роботі лікарні є раннє виявлення психоневрологічної патології, а також профілактика, діагностика, лікування та реабілітація хворих з ураженням центральної нервової системи, епілепсією, дитячим церебральним паралічем, генетичною патологією, наслідками травм та інфекційних захворювань, а також надання паліативної допомоги дітям з важкими, загрозливими для життя захворюваннями.

У лікарні протягом року надається допомога близько 5-ти тисячам дітей, з яких 1,5 тисячі – діти раннього віку.

Перейти до вмісту