
МІСЯЧНИК ПРОФІЛАКТИКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ
Лікарем-епідеміологом ДУ «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» спільно з керівником відділу інфекційного контролю КНП «Міська дитяча лікарня №5» Харківської міської ради та керівництвом 19 березня 2025 проведені комунікаційні заходи серед пацієнтів і їх батьків профілактики туберкульозу.
Присутнім роз’яснено про стратегію профілактики боротьби з такою особливо небезпечною інфекцією, як туберкульоз.
Найбільше ефективним методом захисту від захворювання є вакцинація новонароджених у пологових будинках у перші 3-5 день життя. Вакцина БЦЖ (Бацила Кальметта-Герена) від туберкульозу є одною з найстаріших вакцин і вперше використовувалась у 1921 році. Це жива вакцина, що містить ослаблений штам мікобактерій туберкульозу, який не викликає захворювання, але стимулює імунну систему виробляти захист від цієї інфекції.
До слухачів доведено про традиційні методи виявлення захворювання такі, як реакція Манту та рентгенологічного обстеження легенів до новітніх методів. Одним з них є тест вивільнення гамма-інтерферону — сучасний лабораторний аналіз крові, який дозволяє з високою точністю визначити наявність туберкульозної інфекції в людини. Для аналізу використовується венозна кров пацієнта. Цей метод дослідження не дає хибнопозитивних реакцій.
Основною метою комунікаційних заходів – донести, що захворювання на туберкульоз не є невиліковним та основної цілю є подолання туберкульозу в Україні.
Всім бажаючим роздана наочна інформація (буклети, листівки, плакати) з медичними рекомендаціями з профілактики та раннього виявлення такого небезпечного захворювання,як туберкульоз.