Психіатрична допомога
Амбулаторна психіатрична допомога, психіатричний огляд надається у відповідності до Закону України «Про психіатричну допомогу» редакція від 01.01.2024 року
У відділенні з надання психіатричної допомоги амбулаторно-консультативного центру КНП «Міська дитяча лікарня № 5» Харківської міської ради надається амбулаторна психіатрична допомога, психіатричний огляд дітям до 18 років за адресою: м.Харків, Немишлянський район, Стадіонний проїзд, 6/5, щоденно з 09.00 до 16.00, крім суботи та неділі. Довідки за телефоном: (057) 725-06-92
Відповідно до ст.ст.11,12,13 Закону України «Про психіатричну допомогу»:
«Психіатричний огляд проводиться лікарем-психіатром: особи, яка досягла 14 років, на її прохання або за її усвідомленою письмовою згодою; особі віком до 14 років (малолітній особі) – на прохання або за письмовою згодою її батьків чи іншого законного представника; особі, визнаній у встановленому законом порядку недієздатною, якщо така особа за своїм станом здоров’я не здатна висловити прохання або надати усвідомлену письмову згоду, – на прохання або за письмовою згодою її законного представника. У разі незгоди одного з батьків або за відсутності батьків психіатричний огляд особи віком до 14 років (малолітньої особи) проводиться за рішенням (згодою) органу опіки та піклування, яке ухвалюється не пізніше 24 годин з моменту звернення іншого законного представника зазначеної особи до цього органу і може бути оскаржено відповідно до закону, у тому числі до суду»
«Амбулаторна психіатрична допомога надається лікарем-психіатром: особі, яка досягла 14 років, на її прохання або за її усвідомленою письмовою згодою; особі віком до 14 років (малолітній особі) – на прохання або за письмовою згодою її батьків чи іншого законного представника; особі, визнаній у встановленому законом порядку недієздатною, якщо така особа за своїм станом здоров’я не здатна висловити прохання або надати усвідомлену письмову згоду, – на прохання або за письмовою згодою законного представника такої особи. У разі незгоди одного з батьків або за відсутності батьків амбулаторна психіатрична допомога особі віком до 14 років (малолітній особі) надається за рішенням (згодою) органу опіки та піклування, яке ухвалюється не пізніше 24 годин з моменту звернення іншого законного представника зазначеної особи до цього органу може бути оскаржено відповідно до закону, у тому числі до суду»
Огляд дитини до 14 років (малолітньої особи) лікарем-психіатром здійснюється в присутності обох батьків, за їх письмовою заявою (затверджено наказом МОЗ України від 15.09.2016 № 970).
Батьки повинні мати при собі:
- Свідоцтво про народження дитини і його ксерокопію.
- Документи, що підтверджують особу батьків (паспорт) та ксерокопію
(стор. 1,2,11 (місце прописки) або ксерокопія ІD-паспорту та ксерокопія довідки про місце проживання)
- В разі смерті одного з батьків надається копія свідоцтва про смерть.
- Якщо один з батьків надав іншому нотаріально посвідчену згоду на проведення психіатричного огляду, надання амбулаторної психіатричної допомоги, оформлення інвалідності з психіатрії їх спільній дитині надається ксерокопія довіреності.
- Якщо дитина виховується одинокою матір’ю, то мати повинна надати ксерокопія довідки органів свідоцтво про народження дитини, в якому відсутній запис про батька, або свідоцтво про народження дитини і витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини, відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу.
- Якщо одного з батьків позбавлено батьківських прав надається ксерокопія відповідного рішення суду.
- Якщо одного з батьків визнано недієздатною особою надається ксерокопія відповідного рішення суду.
- Якщо одного з батьків визнано особою безвісно відсутньою надається ксерокопія відповідного рішення суду.
- Якщо дитина виховується опікуном, то законний представник повинен надати копію рішення суду про встановлення опіки та копію свого паспорта.
Діти, які досягли 14 років, надають особисту згоду на проведення огляду психіатра, надання амбулаторної психіатричної допомоги. Необхідно мати при собі ІD-паспорт, довідку про місце проживання та ксерокопія документів
Для отримання рішення (згоди) органів опіки та піклування потрібно звернутися до цього органу.